ZPH Galant

Przedsiębiorstwo GALANT Piotr Trykowski zostało powołane w dniu 14.02.1994 roku. Wpis do Ewidencji prowadzonej przez Urząd Gminy w Kaliskach nastąpił dnia 22.01.2004r. pod numerem 409.

W 1999 roku w firmie podjęto produkcję domów szkieletowych - zarówno rekreacyjnych jak i mieszkalnych w technologii kanadyjskiej.

Przedmiotem podstawowej działalności przedsiębiorstwa była produkcja tarcicy bezsęcznej, produkcja wyrobów stolarskich i ciesielskich dla budownictwa, produkcja opakowań drewnianych, produkcja wyrobów tartacznych, pozostałych wyrobów z drewna, budowa domków rekreacyjnych całorocznych jak i mieszkalnych.

W roku 2001 firma zajmowała się głównie produkcją więźb dachowych i materiałów drewnianych dla budownictwa takich jak boazeria, deska szalunkowa, deska podłogowa.

 
 

Od początku 2006 roku rozpoczęto podejmować działania, których celem była kompletna restrukturyzacja zakładu i nawiązanie nowych kontaktów kooperacyjnych. Dokonano ogromnych inwestycji w rozwój parku maszynowego. Powstała linia produkcyjna najnowszej generacji, dzięki której wzrasta wydajność produkcji oraz mogą być spełniane wszelkie oczekiwania klientów.

Aktualnie przeważającą działalność przedsiębiorstwa stanowi produkcja elementów konstrukcyjnych dla budownictwa z drewna litego klejonego warstwowo.

Przedsięwzięcie realizowane w ramach programu SPO-WKP Dz. 2.2.1. jest ważnym elementem strategii rozwoju. Oczekuje się poprawy pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstwa. Uzyskane środki finansowe pozwolą na dynamiczną realizację planowanych zadań.